Zasady nawadniania ogrodów – poradnik

Nawadnianie ogrodów to procedura, dzięki której nasza zielona przestrzeń może cieszyć się zdrowym wyglądem o każdej porze roku.  Przed zabraniem się za nawadnianie ogrodu warto znać kilka porad, które sprawią, że nawadnianie będzie pożyteczne. Żaden ogrodnik nie chciałby stracić swoich zbiorów ze względu na przelanie czy niewystarczające podlanie roślin. Stworzyliśmy ten przewodnik, aby pomóc Ci pojąć jaki jest najlepszy najefektywniejszy sposób na podlewanie roślin. Poruszymy także kwestię znanych mitów dotyczących nawadniania.

Artykuł powstał na podstawie informacji zaczerpniętych ze strony www firmy Watermil – nawodnienia
[HREF
.

Jak uniknąć komplikacji – spraw, by liście były suche

Wydawać by się mogło, że to dobry znak, gdy cała roślina jest wilgotna. Nic bardziej mylnego. Należy uczulić się na informację, że mokre liście rośliny, zwłaszcza w lecie, mogą rodzić pewne problemy w przyszłości. Mokre liście prędzej czy później przeobrażą się w zniszczone liście. Ze względu na wydłużony kontakt z wodą możemy być przekonani, że dopadnie je choroba grzybicza. Mokrym liściom wystawionym na pomieniowane słoneczne grożą poparzenia. Pamiętaj, aby kilka razy przekonać się, czy system nawadniania, który położyłeś nie spowoduje, że liście będą mokre. To właśnie dlatego w wielu sytuacjach warto zastosować nawadnianie kropelkowe.

Czy warto nawadniać ogród w upalne dni?

Pytania związane z trybem nawadniania ogrodu to jedne z najczęstszych, które frapują ogrodników. Jak zaprojektować nawadnianie, by nie martwić się o rośliny? {Przede wszystkim|Co najważniejsze -) pamiętajmy o nawadnianiu w godzinach, kiedy ziemia jest stosunkowo zimna i nie ma słońca, które mogłoby wyparować wodę. Podlewanie roślin pomiędzy 10:00 a 18:00 może niestety zmarnować około 30% wody – zostanie ona wyparowana. Zatem, by mieć pewność, że woda się nie zmarnuje – nawadniajmy swoje zbiory wczesnym rankiem lub późnym wieczorem. Nawadnianie rankiem ma dodatkową, ważną zaletę. Przygotowujemy wtedy rośliny do nadchodzącej w trakcie dnia suszy. W tym momencie warto rozważyć systemy nawadniania ogrodów – pozwolą one nam nie niepokoić się, że zapomnimy nawodnić nasze plony.

Nie wierz w te mity, które mogą zabić twoje rośliny!

Wczoraj padało, więc dziś nie podlewasz swoich plonów? Nic bardziej mylnego. Pomyśl, czy deszcz trwał przez cały dzień, czy padało jedynie chwilę. Niewielki deszcz nie nawodni twoich zbiorów. Pewność, że lekki deszcz należycie nawodnił nasze rośliny może doprowadzić do ich przesuszenia.

Dodaj do zakładek Link.