Transport chłodniczy – czym się różni ciężarówka chłodnicza od normalnej?

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że transport jest jedną z najszybciej rozwijających się branż. Ciężko zwizualizować sobie codzienne życie bez milionów ciężarówek, które regularnie zaopatrują sklepy w asortyment oraz przewożą inne ważne ładunki. Należy tutaj położyć nacisk na ponadczasowe osiągnięcie w dziedzinie transportu, a mianowicie znacznie rozwinięte chłodnictwo gdańsk

Lodówka na kołach

Wszystko zaczęło się dość dawno temu, a mianowicie już w okolicach 1925 roku, kiedy to ukazały się na rynku pierwsze urządzenia chłodnicze stosowane w samochodach. Od tamtej pory wszystko znacznie się rozwinęło – w obecnych czasach nie jest przeszkodą przewożenie nawet najcięższych ładunków w kontrolowanych warunkach oraz dokładnie określonej temperaturze.
Dlatego odpowiedź na pytanie, czym różni się ciężarówka chłodnicza od normalnej, jest bardzo prosta – chłodnie uzbrojone są w technologię, która zezwala nie tylko na transport wymagających ładunków we względnie dobrym stanie, ale na łatwe przewożenie produktów, które wymagają szczególnej troski w zakresie temperatury. Jednym z najbardziej prostych i prozaicznych przykładów będą tu wszelkiego rodzaju mrożonki.

Nowoczesne technologie a transport chłodniczy

W obecnych czasach jest mnóstwo technologii, które pomagają w mrożeniu podczas transportu. Na uwagę zasługuje choćby zastosowanie dwutlenku węgla wydobywającego się z suchego lodu, czy na przykład stosowanie specjalnych urządzeń chłodzących napędzanych niewielkim silnikiem. Nieustannie stosuje się także tradycyjne wyłożenie całej naczepy lodem – jest to rozwiązanie niezwykle proste, ale i bardzo skuteczne, szczególnie na niedługich dystansach. 
Dodaj do zakładek Link.