Szklane balustrady – zalety i wady tego rozwiązania w Twoim domu

Kiedy chcesz, by twój balkon prezentował się znakomicie, musisz zastanowić się nad doborem odpowiedniej balustrady. Szklane produkty tego typu są coraz bardziej popularne; decyduje się na nie coraz więcej osób. Należy zatem wytłumaczyć, dlaczego warto wybrać ten materiał i czy posiada jakiekolwiek znaczne mankamenty. 

Czym charakteryzują się szklane balustrady

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że balustrady szklane warszawa są zrobione ze szkła hartowanego, które jest dużo mocniejsze od tradycyjnego. W związku z tym wszelkie obawy na temat wytrzymałości całej konstrukcji są zupełnie bezpodstawne. Ponadto balustrady szklane prezentują się bardzo elegancko i gustownie – nie można odmówić im uroku. Pasują do niemal wszystkich rodzajów budynku. 

Korzyści z montażu szklanej balustrady

Charakteryzuje je odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne – w tej kategorii są w zasadzie niezniszczalne. Fanom czystości na pewno spodoba się także fakt, że ich pielęgnacja jest ze wszech miar prosta; aby Twoja balustrada szklana była czysta, możesz po prostu przetrzeć ją mokrą ścierką. Oczywiście opcją jest również użycie płynu do mycia szyb. 

O czym warto pamiętać

Balustrady szklane nie są jednak rozwiązaniem idealnym. Po pierwsze, odstraszyć może ich cena, która o wiele przewyższa kwotę, jaką trzeba zapłacić za inne materiały stosowane do produkcji balustrad i ogrodzeń. Poza tym, choć pielęgnacja jest łatwa i przyjemna, to widać na wszystkich elementach każdy, nawet najmniejszy brud, co może irytować. Sceptycy tego rozwiązania twierdzą ponadto, że szklana balustrada nie gwarantuje jakiejkolwiek prywatności. 

Dodaj do zakładek Link.