Najważniejsze elektronarzędzia – dlaczego warto je posiadać?

W każdym mieszkaniu zazwyczaj posiadamy elektronarzędzia, ale zdarza się, że nie jesteśmy tego świadomi. Istnieją takie elektronarzędzia, które przydają się przy każdym remoncie mieszkania, ale również takie przyrządy, które używane są przy cięższych i bardziej rozbudowanych zadaniach, więc właściwie nie ma potrzeby żeby nabywać. Czym są te elektronarzędzia, jakie rozróżniamy i kto powinien je kupić?

Charakterystyka elektronarzędzi

Elektronarzędzia zostały stworzone żeby przyspieszyć wiele prac naprawczych i domowych. Mają silniczek elektryczny i są one zasilane prądem – w sklepach znajdziemy takie, które należy podłączyć do prądu, lub takie z akumulatorkiem. Są one mocne i pozwalają na zrobienie takich prac, które zajęłyby bardzo dużo czasu za pomocą tradycyjnych ręcznych narzędzi, ewentualnie byłyby wręcz niemożliwe. Możemy wywiercić za ich pomocą otwór w ścianie, albo rozciąć jakieś mocne surowce. Wybierając elektronarzędzia koniecznie zwróćmy uwagę na metodę zasilania – te, które podłącza się do prądu nie są narażone na rozładowanie się, jednak będą słabym wyborem jeżeli chcemy pracować w miejscu, w którym prądu nie ma, przykładowo na działce. Na dodatek powinniśmy być przygotowani na to, że trzeba będzie rozplątywać kabel. Elektronarzędzia zasilane akumulatorem zazwyczaj mają mniejszą moc i szybko się rozładowują. Nie mają za to kabla więc są przenośne i nic nie stoi na przeszkodzie aby trzymać je również w aucie.

Jakie są najpopularniejsze elektronarzędzia?

Wiertarka

Chyba najczęściej widzianym w każdym domu i takim elektronarzędziem, które każdy z nas zna jest wiertarka. Przydaje się podczas wszystkich prac remontowych i pozwala na wywiercenie otworów w ścianach, drewnie a także metalu. Mamy możliwość kupienia jej w wersji podstawowej, ale również z funkcją wiercenia udarowego, dzięki temu będziemy mogli wywiercić otwory także w betonie a także murze z cegieł. Jeśli w planach mamy wiercenie otworów w betonie, kamieniu lub marmurze to może się okazać, że niezbędna będzie wiertarka z młotem udarowym, tak zwana młotowiertarka.

Wkrętarka

Następnym elektronarzędziem będzie wkrętarka, możemy ją kupić jako osobne urządzenie, lub kupić wiertarkę z funkcją wkrętarki. Ta jest przydatna przy dokręcaniu i odkręcaniu śrub i wkrętów. Do tego zazwyczaj wystarczy użyć śrubokrętu, ale podczas większej ilości tego typu prac, elektronarzędzie bardzo ułatwia oraz przyspiesza robotę.

Szlifierka

Przeważnie w garażu faceta znajdziemy też szlifierkę, którą można wykorzystać do cięcia metalu, betonu albo ceramiki, ale również do szlifowania, oczyszczania lub usuwania rdzy z przeróżnych miejsc.

Większa ilość elektronarzędzi, które spotkamy w warsztacie albo ogrodzie

Dodatkowo w warsztacie dość często znajdziemy pilarkę, która stosowana jest zazwyczaj do cięcia drewna ,bądź metali lekkich.

Majsterkowicze zazwyczaj mają w swoim wyposażeniu spawarkę. Pozwala ona na scalanie elementów metalowych przy pomocy spoiwa. Podobnie jest w przypadku lutownicy. Za jej pomocą również można trwale połączyć fragmenty metalowe. Różnicą jest w tym przypadku to, że do spajania używany jest lut. Do elektronarzędzi zaliczymy także frezarkę a także strug elektryczny.

Źródło: Elkom – sklep internetowy z elektronarzędziami

Dodaj do zakładek Link.