Mocowanie drzwi wewnętrznych – jak to zrobić?

Czy montować drzwi samemu?

Drzwi wewnętrzne mają prawo być montowane przez fachowców,jednak można to wykonać w sposób samodzielny w domu. Jak to uczynić, aby udało się zgodnie z ich przeznaczeniem? Naprowadzamy – zapoznaj się z naszymi cennymi wskazówkami.

Co będzie potrzebne?

Zanim uda nam się przejść do instalacji drzwi wewnętrznych, to powinno się zapoznać się zawartą w nich deklaracją zabezpieczającą.Możliwe jest bowiem, że gwarancja należy nam się tylko wtedy,gdy praca będzie urzeczywistniana przez przygotowaną kadrę specjalistów. Nie warto także zapominać o tym, aby nie zabierać się za drzwi wewnętrzne ani ich montowanie w czasie, gdy w domu brakuje jeszcze ustawionych podłóg a także ścian.

Jeśli chcemy zamontować drzwi wewnętrzne z framugą, to warto zorientować się,czy jesteśmy w posiadaniu pełny zestaw. Ościeżnice składają się bowiem zawsze z 3 części i trzeba je całe zespolić ze sobą. W innym wypadku nie jesteśmy ws tanie właściwie zrobić naszej pracy.

Na początek trzeba naszykowaćokreślone  elementy ościeżnicy, które są konieczne. Następnie trzeba zamontować wszystkie elementy ościeżnicy – realizujemy to albo stosując klej albo za pomocą klamer i śrub. Po wykonaniu zadania należy wstawić ościeżnicę w szparę w ścianie. Pomiędzy ścianą a murem trzeba pozostawić nieszczelność o wartości 1-2 cm.

O czym pamiętać podczas montażu drzwi?

W trakcie mocowania drzwi wewnętrznych ościeżnicę ustawia się w dziurze w taki sposób, aby pomiędzy nią a murem znajdowała się niewielka powierzchnia. Między ścianą a ramą trzeba wstawić płytki z drewna. Ościeżnicę trzeba teraz przymocować do ościeża. Na koniec powinno się montować opaski do maskowania.

Wolisz zatrudnić do tego fachowców? Zobacz: montaż drzwi Bydgoszcz

Dodaj do zakładek Link.