Księgowość – wybrać najbliższe biuro czy dużą firmę?

Dla ludzi zaczynających indywidualną przygodę z własnym przedsiębiorstwem wybór między mniejszą księgowością a większym biurem rachunkowym jest zawsze trudny. Wiele albowiem jest zależne od tego jakie zapotrzebowania posiada nasza firma i w jakim stylu mamy chęć ją prowadzić. Jak dopasować rozwiązanie najbardziej odpowiednie do naszych potrzeb w zakresie spraw finansowych naszej firmy?

O czym trzeba pamiętać podczas wyboru usług księgowych 

Dużą wygodą, z uwagi na istotę organizacji swojego biznesu jest to, aby nasza księgowa miała dla nas czas i sposobność pozostania w stałym kontakcie. Często mają miejsce sytuacje niezależne od nas, przez które nie możemy dojechać na umówioną porę do biura co może nam skomplikować rozwój wydarzeń. Musimy zatem zwrócić uwagi na to, by wybrana przez nas instytucja posiadała niżej wymienione przymioty:

  • Łatwy i szybki przyjazd – w razie konieczności nagłego kontaktu
  • Jest usytuowana blisko nas – to pozwala oszczędzić czas na dojazdy oraz jest duży komfort w razie nagłych sytuacji
  • liczba pracowników – tak, by w wypadku choroby albo okresowej niedyspozycji pracownika, który rozlicza naszą korporacje, nie miały miejsca zaniedbania

Biorąc pod uwagę wymienione wyżej reguły, różnica pomiędzy małym a dużym biurem rachunkowym nie jest nazbyt duża. Przede wszystkim wynika to z tego, że w w obu przypadkach, mamy do czynienia z osobistą księgową dla której, oczywiście, będziemy klientem. Niektórzy uważają, iż duże biuro księgowe jest dla nas bezpieczniejsze poprzez rangę oraz sam fakt wielkości – więcej fachowców = większa pewność płynności obsługi. Jednak nie zawsze tak się zdarza, gdyż większe przedsiębiorstwo to także większa odpowiedzialności oraz duża liczba zleceń i posiadanych klientów – co może spowodować, iż biuro przestanie wyrabiać się na czas z naszymi zaleceniami przez dużą liczbę obowiązków. 

Mniejsze lub większe biuro księgowe?

Oba te rozwiązania mają indywidualne plusy i minusy. W małych biurach rachunkowych mamy mniejszą liczbę pracowników, ale są oni dla nas bardziej przystępni i z racji na to, iż najczęściej są to przedsiębiorstwa, które są w bliskim otoczeniu. Z kolei ogromnym plusem korzystania z usług dużych biur jest fakt, że posiadają oni więcej pracowników i dzięki temu, w razie choroby lub niedyspozycji naszej księgowej, posiadamy pewność, że zawsze będziemy kompleksowo obsłużeni.

Przedsiębiorca, musi przemyśleć obie propozycję w zależności od indywidualnych potrzeb i dostosować je do siebie. Indywidualna księgowa kraków w takich miastach jak Kraków, Łódź czy Warszawa, zawsze będzie niełatwym wyborem, ponieważ zwłaszcza w dużych miastach wybór jest bogaty przez co trudniejszy.

Dodaj do zakładek Link.