Jakie są zalety dwujęzycznych przedszkoli?

Bez wątpienia w dzisiejszych czasach poznawanie języków obcych jest konieczne. Należy w związku z tym uczyć dzieci innego języka od maleńkości. Przedszkole językowe w Łomiankach zapewni dziecku możliwość poznania języka angielskie wcześnie. Zachęcamy do zapoznania się z naszym tekstem aby dowiedzieć się więcej informacji na temat nauki języka obcego przez dzieci.

Dlaczego warto uczyć dziecko języków obcych?

Niektórzy nadal wierzą w mit że maluchy nie potrafią przyswoić tyle informacji, tak by naukę można było uznać za sensowną. Jest to kłamstwo, ponieważ nauka języka obcego maluchów niesie za sobą wiele zalet, którymi są:

nauka języków obcych jest dla dzieci dobrą zabawą,
nauka od pierwszych chwil życia to szansa na dwujęzyczność u dziecka,
nauka u dzieci we wczesnym wieku to doskonały trening dla mózgu dziecka, gdyż pozwala rozwinąć procesy poznawcze,
umiejętność mówienia językiem to duży atut w życiu,
zajęcia dodatkowe z języka obcego to szansa aby nawiązać nowe znajomości.

Dwujęzyczne przedszkole – jak to wygląda w praktyce?

Nauczanie dwujęzyczne oznacza zintegrowane nauczanie przedmiotowo-językowe, dążące do swobodnego posługiwania się przez uczniów zarówno w mowie jak i w piśmie zarówno językiem ojczystym jak i obcym na jednakowym poziomie. Taka metoda sprawi, że możliwe jest opanowanie wiedzy i umiejętności językowych w rozszerzonym stopniu.

Jakie są etapy nauki języka obcego?

Miejmy w pamięci że nie zawsze idzie gładko. Każde dziecko jest inne i w w swoim własnym tempie uczy się języka obcego. Niemniej jednak z reguły po dłuższym okresie maluch nabiera pewności siebie i zaczyna budować zdania, poznaje coraz więcej zwrotów oraz zapamiętuje akcent. Miejmy w pamięci że na początku nie warto zaczynać z nauką gramatyki.

Dodaj do zakładek Link.