Jakie kwiaty powinno się wybrać na pogrzeb?

Nie da się ukryć, że kwiaty wręcza się nie tylko z okazji szczęśliwych uroczystości, takich jak chociażby imieniny, ślub czy komunia. Daje się je również dla oddania czci i pożegnania zmarłej osoby. Wiele osób waha się jakie kwiaty powinno się wybrać na tę okoliczność.

Jakie kwiaty wybrać na pogrzeb?

Zakład pogrzebowy bielsko biała twierdzi że nie ma tylko jednego gatunku kwiatów które są szczególnie zalecane czy zakazane. Tak naprawę wszystkie rodzaje powinny być użyte w pogrzebowych wiązankach czy wieńcach. Niemniej jednak warto wystrzegać się przesadnie jaskrawych czy udziwnionych kompozycji.

Jakie kwiaty powinno się wybrać na pogrzeb?

Zgodnie z tradycją najczęściej wybierane kolory to czerwienie, biele lub różne odcienie kremowego. Dodatkowo bardzo elegancko wyglądają też fiolety oraz barwy przygaszone. Tak naprawdę to wszystkie kolory kwiatów znajdują zastosowanie w wieńcach czy wiązankach pogrzebowych, powinniśmy jednak pamiętać, by nasza kompozycja była stonowana.

Jakie kompozycje kwiatowe powinno się wybrać na pogrzeb?

Nie ukryjemy, że wieńce pogrzebowe to najczęściej wybierane kompozycje. Są one dość duże, oprócz tego są najczęściej okrągłe bądź półokrągłe. Tworzy się je na floretach lub podkładzie z iglastych gałązek. Najchętniej wybierane kwiaty do wieńców to: anturia, lilie, róże, goździki. Z kolei wiązanki pogrzebowe cechują się znacznie mniejszymi rozmiarami niż wieńce. Mają formę dziwnego bukietu. Możemy je zarówno ułożyć na nagrobku, a także wstawić do wazonu. Zwykłe wiązanki są wykonywane niemalże z każdego rodzaju kwiatów.

Dodaj do zakładek Link.