Instalacja gazowa do diesla. Jak to działa? Kto się tym zajmuje?

Nie można jakkolwiek zaprzeczyć, że LPG kojarzy się z reguły z samochodami napędzanymi benzyną. Nie można się temu dziwić, gdyż jest to rozwiązanie niezwykle popularne, które kusi tysiące osób doceniających ekonomiczną jazdę oraz znaczne zmniejszenie sum pieniędzy wydawanych na paliwo. Warto jednak zauważyć, że można pokusić się także na inne rozwiązanie, a mianowicie instalacja gazowa do diesla. Czy ma to sens? Jakie korzyści wynikają z LPG do diesla? Zapraszamy na krótkie oprowadzenie po tym zagadnieniu.

Dla kogo Elpigaz będzie najlepszą opcją?

Elpigaz, czyli LPG do diesla, to rozwiązanie, które teoretycznie rzecz ujmując można zamontować w praktycznie każdym samochodzie, rzecz jasna napędzanym ropą. Należy jednakowoż wiedzieć, że nie dla wszystkich samochodów będzie to rozwiązanie korzystne. Opłaca się zastanawiać się nad montażem tego cuda technicznego, jakim jest instalacja gazowa do diesla w sytuacji, gdy nasz pojazd dysponuje stosunkowo dużym silnikiem. Diesel LPG nie będzie korzystny w wypadku niewielkich, miejskich i bardziej ekonomicznych aut. Będzie to zupełnie nieopłacalne i nieszczególnie komfortowe podczas codziennej eksploatacji. Z kolei samochody dysponujące większymi silnikami oraz TIR-y nie powinny mieć problemu z doskonałym przyswojeniem LPG do diesla.

LPG do diesla – zalety

Nie można jakkolwiek zaprzeczyć, że diesel LPG jest stosunkowo egzotycznym rozwiązaniem w polskich warunkach. Nie jest stosowany szczególnie często – a szkoda! Instalacja gazowa do diesla jest bowiem świetną inwestycją, która dysponuje obszernym szeregiem zalet. Na ich czele jest przede wszystkim ekonomiczna i ekologiczna jazda, a także generowanie znacznie mniejszej ilości hałasu. Dlatego warto zdecydować się na to rozwiązanie.

Dodaj do zakładek Link.