Garnitur szyty na miarę – czy musi dużo kosztować? W jaki sposób wybrać dobrego krawca?

Na ważnych dla nas imprez zawsze chcemy wyglądać zjawiskowo. Ale wielu z nas skupia się także na tym, żeby nie było to zbyt kosztowne, ponieważ najprawdopodobniej jest to garnitur tylko na jedną noc. To często powtarzany błąd. Pamiętajmy, iż w przypadku prawidłowo dopasowanego garnituru, jest to ubiór na wiele lat i zaraz dowiemy się dlaczego. Niezależnie bowiem od kosztów są w życiu momenty, w których powinniśmy przeznaczyć pieniądze na ubranie szyte na miarę, doskonale dobrane do naszych preferencji i gabarytów.

Czy strój szyty na miarę musi dużo kosztować?

To często spotykany mit, zwłaszcza w środowisku męskim, a mianowicie – garnitur kupiony w sklepie jest drogi, nie mówiąc już o takim szytym na miarę. Dużo zależy od tego, jakiego krawca wybierzemy, a także jaki materiał zostanie użyty podczas komponowania naszego garnituru, tyle będziemy musieli za niego zapłacić. Ceny na rynku są bardzo różne, ale przeważnie oscylują od 1500 do 4000 tysięcy złotych. Więc odpowiedzi na pytanie, czy jest to większy czy mniejszy koszt, każdy z nas musi udzielić sam, gdyż jest to kwestia mocno indywidualna. Ale pamiętajmy, aby razem z tym pytaniem, postawić sobie jeszcze jedno – jak chciałabym/chciałbym się prezentować w swoim nowym garniturze?

Dlaczego warto zainwestować w garnitur szyty na miarę?

Największą zaletą garnituru szytego na miarę jest to, jak się w nim prezentujemy. W większości przypadków, zwłaszcza w kategorii odzieżowej, lepiej prezentują się rzeczy, które są dopasowane dobrze do użytkownika. Możemy poczuć się wtedy bardziej wyraziści, a nasze zalety są podkreślone. Warto także zwrócić uwagę na to, iż naturalnie garnitur nie jest przez nas noszony codziennie, jednak w tym tkwi jego siła. Nie zapominajmy bowiem, że jest to ubiór, który ma nam służyć właśnie w specjalnych okazjach, w których zazwyczaj pragniemy prezentować się rewelacyjnie i czuć się pewnie, a przede wszystkim komfortowo.

Jaka jest największa różnica między garniturem od krawca, a takim ze sklepu?

Największą różnice poczujemy w komforcie noszenia. Musimy być gotowi na to, iż w sieciówkach nie ma idealnych rozmiarów pod nas – co jest logiczne. Szwalnie, które posiadają umowy ze sklepami, szyją ubrania rozmiarowo, według ogólno przyjętych wymiarów. M L czy S, to najbardziej znane aktualnie rozmiary. Jest możliwość, że będą się różnić między sobą nawet w obrębie tej samej marki, jednak nie zmienia to faktu, że nadal nie będą dopasowane do nas idealnie w każdym elemencie naszego ciała. Ktoś może mieć za duże biodra do rozmiaru M, a drugi zbyt szeroką klatkę piersiową, żeby móc kupić S-kę. Kiedy idziemy na przymiarki do krawca wszystkie te problemy, a przede wszystkim nasze niedoskonałości nie mają znaczenia. Każda część naszego ciała zmierzona jest osobno później na podstawie tych wymiarów szyta jest nasza druga skóra na przyjęcia okolicznościowe i eleganckie wieczory.

W jaki sposób szukać idealnego krawca?

Jeśli podjęliśmy decyzje o tym, że chcemy posiadać strój uszyty na miarę czas na to, aby znaleźć perfekcyjnego krawca. Dużo oczywiście zależy od tego, gdzie żyjemy. Dobrze będzie w takowej sytuacji posłużyć się ewentualną rekomendacją przyjaciół lub rodziny. Możemy też skorzystać z internetu w procesie poszukiwania idealnej dla nas propozycji. Jak mawiają, wszystkie chwyty dozwolone, nie zapominajmy, iż najistotniejszy jest indywidualny komfort i znalezienie dobrego krawca.

Źródło: Firma szyjąca garnitury na miarę online

Dodaj do zakładek Link.