Drewniane schody dywanowe, kręcone czy wspornikowe?

Czym wyróżniają się schody dywanowe?

Schody dywanowe nie opierają się na bocznych belkach. Te samonośne schody wyróżniają się wyglądem spływającego z góry dywanu, uchodzą za niebywale subtelne, chociaż w rzeczywistości są bardzo wytrzymałe. Podczas projektowania tych schodów niezbędna jest maksymalna koncentracja na stopniach i podstopniach. Wymagane jest aby były zrobione porządnie, dlatego, że to one utrzymują całe schody. Weź pod uwagę, że schody opierają się na ścianie, dlatego niezbędne jest aby miała ona przemyślaną konstrukcję nośną, najkorzystniej aby była żelbetonowa bądź stalowa. Najbardziej popularne są drewniane schody dywanowe, ale coraz coraz powszechniejsze są takie wykonane np. z betonu lub metalu. Najczęściej widzimy ten rodzaj schodów we wnętrzach nowoczesnych, minimalistycznych, ale będą pasowały także do innych stylów.

Schody wspornikowe-wszystko na ich temat

Od niedawna schody półkowe zaczęły się cieszyć wielką popularnością. Spowodowane jest to niezwykłym efektem, jakby schody wisiały w powietrzu. Każdy schodek mocowany jest bezpośrednio do ściany, z tego powodu konstrukcja zabiera mało przestrzeni i wygląda niesamowicie nowocześnie. Identycznie jak w wypadku schodów dywanowych – ściana musi być odpowiednio skonstruowana. Najlepiej decyzję o tym rodzaju schodów podjąć już na etapie projektowania domu. Przy ścianach żelbetowych możliwe jest przytwierdzenie w ścianie pojedynczych schodków. Jeśli natomiast ściana nie została odpowiednio skonstruowana, konieczne będzie umieszczenie w niej belki, do której krok po kroku mocowane są schodki. Do konstrukcji można dodać balustradę, jednak nie jest to konieczne. Najbardziej dostępne są schody półkowe drewniane. Idealnie wyglądają w mieszkaniach minimalistycznych, ale prawda jest taka, że wpiszą się w każdy wystrój mieszkania.

Każdy z charakteryzowanych rodzajów schodów możesz zlecić do wykonania w firmie Green Step.

Czy schody kręcone pasują do Twojego domu?

Schody kręcone doskonale sprawdzają się w niedużych dwupoziomowych mieszkaniach, gdzie nie ma zbyt wiele przestrzeni na usytuowanie drewnianych schodów jedno- lub dwubiegowych. Niejednokrotnie są też stawiane przy antresolach. Schody kręcone zajmują niesamowicie mało przestrzeni i są do kupienia nawet w sklepach budowlanych. Schody spiralne ponadto są niesamowicie tanie, a z montażem możesz poradzić sobie sam. Schody kręcone wykonywane są z najróżniejszych materiałów. Możemy spotkać schody drewniane, stalowe, żeliwne, a nawet szklane. Ich konstrukcja zbudowana jest na kole. Na środku mamy słup, a wokół niego przyczepiane są kolejne stopnie. Minusem tych schodów jest to, że nie są odpowiednie dla małych dzieci i osób starszych – są strome i dlatego wejście nimi nie dla każdego będzie proste. Mogą być problemowe przy mieszkających w domu zwierzętach. Schody te są najczęściej spotykane w mieszkaniach nowoczesnych i loftowych.
Tagi .Dodaj do zakładek Link.