Co to znaczy, że dom jest pasywny?

W ostatnich latach ekologia jest bardzo istotna. Jest tak dlatego, że kondycja środowiska naturalnego z roku na rok jest coraz bardziej opłakana. Nasza planeta w zasadzie woła o pomoc. Dlatego warto zwrócić uwagę na szereg rozwiązań, które wychodzą naprzeciw potrzebie troski o środowisko. Jakie są to technologie i czym są domy pasywne?

Dom pasywny – co to znaczy

Nade wszystko trzeba wytłumaczyć ten drugi termin. Domy pasywne to takie budynki, które nie są jakkolwiek zależne od surowców pierwotnych, takich jak na przykład węgiel. Dzięki temu są ekologiczne, a przy okazji gwarantują mnóstwo oszczędności domownikom. Z tego powodu opłaca się poczynić pewne kroki do tego, aby domy pasywne były jak najczęstszym widokiem w Polsce. Jak to zrobić?

Jeśli chcesz, aby Twój dom był pasywny, konieczna będzie pomoc specjalistycznej firmy. W mieście Gdynia, ale też w okolicach całego Trójmiasta warto zgłościć się do firmy Eco-synergia. Fotowoltaika nie ma przed nimi tajemnic.

Fotowoltaika i co jeszcze?

Nade wszystko trzeba położyć nacisk na technologie, które mają wpływ na to, czy dom jest pasywny. Pośród nich najbardziej znana jest oczywiście fotowoltaika. Panele fotowoltaiczne pobierają energię ze słońca. Można z niej korzystać, a jej nadmiar przechowywać albo sprzedawać specjalistycznym przedsiębiorstwom. W ciągu roku można mówić z tego tytułu o znacznych korzyściach finansowych.

Fotowoltaika to nie jedyne energooszczędne i ekologiczne rozwiązanie. Mamy również na przykład pompy ciepła czy kolektory słoneczne, które są godne uwagi z wielu powodów. Dzięki wymienionym technologiom domy pasywne są wznoszone coraz częściej. Ich cena bowiem jest coraz bardziej przystępna, a państwo czyni wszelkie starania, żeby wspomóc osoby pragnące zamontować fotowoltaikę czy kolektory słoneczne na swojej posiadłości. Dla przykładu, od niedawna fotowoltaika nadaje się do odliczenia od podatku. Poza tym istnieje wiele państwowych projektów, które oferują dofinansowanie tych rozwiązań. Domy pasywne to przyszłość, która jest teraz. 

Dodaj do zakładek Link.