lumini.com.pl

Ekologiczne gadżety reklamowe

 Ostatnimi czasy bardzo dużą popularnością cieszą się ekologiczne artykuły reklamowe. Spójrzmy chociażby na ekologiczne torby na zakupy, które spotykamy właściwie w każdym sklepie. Przedsiębiorcy wykorzystali fakt wprowadzenia płatnych reklamówek. Mając świadomość, że klientom nie spodoba się kupowanie za każdym razem reklamówki, wprowadzili torby ekologiczne, które zaopatrzone w logo danej firmy są nieocenioną formą reklamy. Korzyści w tego typu rozwiązaniach mogą upatrywać obie strony: klienci i przedsiębiorcy. Klienci z pewnością będą mieli poczucie, że dokonali dobrego wyboru, ponieważ wybrali artykuł ekologiczny i przyjazny środowisku, ale także, że zaoszczędzą pieniądze, ponieważ nie będą musieli każdorazowo płacić za reklamówkę. Natomiast przedsiębiorca nie tylko odnotuje zysk ze sprzedaży ekologicznych toreb (które przecież są o wiele droższe od reklamówek),ale i zapewni sobie reklamę oraz będzie postrzegany jako proekologiczny.

 Jednak ekologiczne gadżety reklamowe mają za zadanie nie tylko uspokajać nasze sumienie, że wybraliśmy produkt przyjazny środowisku, ale i budować przeświadczenie, że wybraliśmy produkt ekonomiczny. Specjaliści od PR zdecydowanie przekonują do stosowania ekologii w strategii wizerunkowej firmy. Firma, która jest proekologiczna jest bardziej pozytywnie odbierana przez klientów. Klienci szanują i doceniają fakt, że firma, z której usług korzystają, dbając o środowisko, dba o swojego klienta i jego przyszłość.

Wszystko powyższe sprawia, że od kilku lat obserwujemy, jak w biurach pojawia się coraz więcej ekologicznych gadżetów reklamowych. Firmy coraz chętniej inwestują w notesy z kartkami z recyklingu, drewniane ołówki, papierowe długopisy, bambusowe podkładki pod mysz i wiele innych. Ekologiczne gadżety nie tylko są bezpieczne dla środowiska, ale i sprawiają, że firma postrzegana jest jako promująca ekologiczny tryb życia i dbająca o losy ziemi. Klient odwiedzający firmę, w której napotyka np. na ekologiczne drewniane przyborniki, kartonowe długopisy, czy torby ekologiczne, z pewnością to zapamięta i doceni w przyszłości. Skoro obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów ekologicznych gadżetów reklamowych, warto pomyśleć też o tym, że mogą być one rewelacyjnym prezentem świątecznym lub lojalnościowym dla naszego klienta!

Podsumowując, inwestowanie w ekologiczne gadżety zawsze się opłaci i to nie tylko z punktu widzenia zysku, ale i z punktu widzenia działań marketingowych.

 

Przemysław Symonides 

Jesteś tutaj: Główna Ekologiczne gadżety reklamowe